Stacjonarny czy internetowy - jaki kantor wybrać?

Nadchodzi upragniony urlop, a wraz z nim wakacje za granicą. Wśród gorączkowych przygotowań nie może zabraknąć wizyty w kantorze i wymiany waluty.

Jakie jednak kantor wybrać? Postawić na szybkość i wygodę czy pewność transakcji?

Co wybrać, kantor internetowy czy stacjonarny?

Z technologią za pan brat

Kantory internetowe to stosunkowo nowa technologia. Ich największym atutem jest brak konieczności wychodzenia w domu w celu wymiany pieniędzy, co w trakcie gorączkowego pakowania się może okazać się prawdziwym wybawieniem. Ważny jest także fakt, że takiej wymiany waluty możemy dokonać w dowolnie wybranym momencie. Nie musimy już martwić się godzinami otwarcia kantoru.

Sama transakcja w takim kantorze jest szybka, natomiast my mamy czas, aby spokojnie zastanowić się nad sumą, którą będziemy chcieli wymienić; to kolejna zaleta kantorów internetowych, podobnie jak bardziej atrakcyjne ceny walut. Pieniądze zostaną błyskawicznie wysłane na nasze konto, a ilość koniecznych formalności jest niewielka.  

Tradycjonaliści

Chociaż kantory internetowe zyskują wciąż nowych zwolenników, kantory tradycyjne są wciąż chętnie wybierane przez część osób, wymieniających walutę.

Składa się na to większe zaufanie, którym je darzymy, możliwość porady, a także fakt otrzymania gotówki od razu do ręki. Wymiana waluty w takim kantorze jest w pełni bezpieczna, a my możemy od razu sprawdzić, czy otrzymana suma się zgadza.

Takie kantory wybierają także osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub jeśli mają wyjątkowo wolne łącza.

Inną zaletą tego typu kantorów jest ich dogodna lokalizacja, zazwyczaj w centrach miast w bliskiej odległości od turystycznych atrakcji. Sprawia to, że wymiany waluty dokonać przy okazji załatwiania innych spraw, związanych z wyjazdem. Nie trzeba wypełniać żadnych formalności i mamy pewność, że kantor działa legalnie. Co więcej, w przypadku wymiany naprawdę dużych kwot, zyskamy możliwość negocjacji kursu, co w przypadku kantoru internetowego jest całkiem niemożliwe.  

Do góry
zadzwoń do nas